Το μελάνι και το χαρτί, μπήκαν για λίγο στην άκρη, λόγω της επέλασης των ηλεκτρονικών μέσων ενημέρωσης. Οι περισσότερες παραδοσιακές εφημερίδες και τα περιοδικά, έχουν πλέον διαδικτυακές εκδόσεις, που βέβαια εναρμονίζονται με την απαίτηση για πολλές φωτογραφίες και μικρά κείμενα. Κι αυτά όμως, αρχίζουν να υποχωρούν ελαφρώς, μπροστά στην επέλαση των ιδιωτικών ιστολογίων και -κυρίως- των μέσων κοινωνικής δικτύωσης. Μερικά, μάλιστα από αυτά, αναρτούν τέτοιας ποιότητας φωτογραφικό υλικό που θα ζήλευαν πολλοί επαγγελματίες φωτογράφοι. Η Santonews, σταχυολογεί κάποιες πραγματικά αξιοσημείωτες.
Η πρώτη προέρχεται από το ιστολόγιο High Definition Blogκαι απεικονίζει την Οία, και θυμίζει πραγματικά, πίνακα ζωγραφικής.
Η δεύτερη από το ιστολόγιο weheartit έχει τίτλο “Καφέ στην Οία”. Jazz Amora
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.