ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥ Μ. ΟΡΦΑΝΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΘΗΡΑΣ
Απαντώντας Σε ερώτηση σχετικά με τις επαφές με την ΕΥΔΑΠ Νήσων ο κύριος Ορφανός δήλωσε πώς αυτές γίνονται μόνο για την απόκτηση τεχνογνωσίας. Ανέφερε χαρακτηριστικά την υπόθεση του βιολογικού καθαρισμού Εμπορείου αλλά και άλλες υποδομές της ΔΕΥΑΘ όπου καταβάλλεται προσπάθεια για την πλήρη λειτουργική αναβάθμιση τους.
“Σε καμία περίπτωση δεν έχουμε σκεφτεί την παραχώρηση οποιασδήποτε αρμοδιότητας της ΔΕΥΑΘ, σε άλλους” τόνισε ο κύριος Ορφανός. Σημείωσε επίσης βρίσκεται σε εξέλιξη μία μεγάλη προσπάθεια για την αναβάθμιση της επιχείρησης, την επίλυση προβλημάτων της καθημερινότητας και την άντληση επενδύσεων προκειμένου να αναπτυχθεί περαιτέρω.