Με μια μεγάλη συνεργασία ξεκινά το φετινό (37ο !) Φεστιβάλ του Μεγάρου Γκύζη. 1. Τρίτη 25 Ιουλίου 2017, ώρα 21.00, η Χορωδία της Ε.Ρ.Τ., υπό τη διεύθυνση του Δημήτρη Κτιστάκη, μας ταξιδεύει στην ιταλική αναγέννηση και το γερμανικό ρομαντισμό αλλά και στα αμερικάνικα Gospel και Spiritual (Καθεδρικός Ναός Αγ. Ιωάννη του Βαπτιστή). Πρόκειται για συνδιοργάνωση με το Δήμο Θήρας και το Δ.Α.Π.Π.Ο.Σ.
Όλες οι εκδηλώσεις του Φεστιβάλ, είναι με ελεύθερη είσοδο.
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.