Ο ΒΕΝΙΑΜΙΝ ΝΤΕΝΕΚΕ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΑ ΤΟ ΦΙΛΟ ΤΟΥ ΜΑΝΩΛΗ ΞΑΓΟΡΑΡΗ
Βλέπεις είναι μικρό το νησί όλο και κάπου θα συναντιόμασταν . Αυτό που είχες όμως δεν το ξέραμε πολλοί … Αυτός ο διάολος που έχει πάρει τα καλύτερα παιδιά … το κρατούσες μυστικό δεν ήθελες να σε λυπάται κάνεις .
Δεν το πίστεψα στην αρχή και σε λίγο χάθηκε η σκέψη σαν κάτι που απλά δεν το ήθελα αλήθεια για κανέναν, πόσο μάλλον για έναν παιδικό μου φίλο… Ήρθαν τα Χριστούγεννα ,με πήρε τηλέφωνο ο φίλος μας ο Βασίλης και μου είπε ότι έφυγες …
Στην γιορτή σου Χωρίς να πεις τίποτα … Ούτε ένα γεια… Καλό ταξίδι Μανώλη χάρηκα που σε γνώρισα θα τα πούμε κάποια στιγμή δεν ξέρω πότε αλλά είναι το μόνο σίγουρο. Εύχομαι καλή δύναμη στην οικογένεια σου … την Μάνα σου τον πατέρα σου και την αδερφή σου … “.