ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ ΝΕΦΡΟΠΑΘΩΝ ΠΟΥ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΛΕΙ ΣΕ ΕΓΡΗΓΟΡΣΗ
Επίσης μας διαβεβαίωσε πως γίνεται ήδη η απαραίτητη προσπάθεια για την τοποθέτηση και δεύτερου ιατρού και επιπλέον νοσηλευτικού προσωπικού. Με την υποχρέωση να διαβιβάσω το μύνημά του σε όλα τα μέλη της ομάδας μας, τον ευχαρίστησα για τις μέχρι σήμερα προσπάθειες της ΑΕΜΥ και του ζήτησα να συνεχίσει την προσπάθεια στήριξης της μονάδας τεχνητού νεφρού του νοσοκομείου μας, διότι μόνο οι μόνιμοι κάτοικοι νεφροπαθείς στο νησί μας φτάνουν τους 20.
Και γι’ αυτό θα πρέπει να είμαστε όλοι σε εγρήγορση!”