Καρρά Γεωργία του Μάρκου- Επαγγελματίας στον τουρισμό.
Υπηρέτησε τους πολίτες της Σαντορίνης και της Θηρασίας για πολλά χρόνια, αφού εργάστηκε ως υπάλληλος στην κοινότητα Οίας και μετέπειτα ως δημοτική υπάλληλος στο Δήμο Θήρας. Εργατική, αποτελεσματική, ακέραιη και δίκαιη, συμμετείχε σε πολλούς τομείς της λειτουργίας του Δήμου, προσφέροντας τις υπηρεσίες της με επαγγελματισμό, ανιδιοτέλεια μα πάνω από όλα ανθρωπιά και αλληλεγγύη. Εργάστηκε στην οικονομική υπηρεσία, στο γραφείο προμηθειών, στο γραφείο αιρετών οργάνων ως γραμματέας της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής και της Οικονομικής Επιτροπής, ενώ σε άριστη συνεργασία με όλα τα τμήματα του Δήμου, αφιέρωσε γνώσεις, ιδέες και πράξεις όταν της ανατέθηκε η δημιουργία και η λειτουργία της κεντρικής αποθήκης του Δήμου Θήρας.
Γνωρίζοντας αρκετά τη δημόσια διοίκηση, τις λειτουργίες, τις διαδικασίες και τις δυνατότητες του μηχανισμού της Τοπικής Αυτοδιοίκησης , αποφάσισε να αφιερωθεί σε αυτήν για το κοινό καλό, βοηθώντας με κάθε τρόπο στην εξυπηρέτηση των κατοίκων των νησιών μας.
Η Θηραϊκή Πολιτεία καλωσορίζει τη Γεωργία Καρρά, ένα άξιο μέλος της κοινωνίας των Σαντορινιών, που με αφοσίωση, συνέπεια και έργο θα στηρίξουν το όραμα της Παράταξης, για ένα βιώσιμο, στιβαρό μέλλον για τη Σαντορίνη και τη Θηρασία μας”.