Μια ερώτηση της santonews προς τον Κύριο Δήμαρχο: «γεγονός που συνέβη χθες μεταξύ του προέδρου του Δημοτικού Λιμενικού Ταμείου κ. Ηλία Πελέκη και του επικεφαλής της παράταξης «Σαντορίνη Ενωτική Πορεία» κ. Γεωργίου Χάλαρη». Δηλαδή Κύριε Δήμαρχε, δεν έχετε ακόμα πληροφορηθεί, ποιος πήγε απρόσκλητος στο χώρο που ήταν ο άλλος και ποιος ξεκίνησε το γεγονός; Τόσο ελλιπή πληροφόρηση έχετε, ή απλώς περιμένετε οδηγίες; (μέχρι τη Δευτέρα). Να δω την Τετάρτη τι θα πείτε-για το άλλο περιστατικό τραμπουκισμού- στο Υπουργείο. Επιμένετε πως θα δώσετε τα κλειδιά;.
«Ο Δήμαρχος Θήρας κ. Νίκος Ζώρζος, καταδικάζει απερίφραστα τη βία όποια μορφή κι αν έχει και εκφράζει τον αποτροπιασμό του για το γεγονός που συνέβη χθες μεταξύ του προέδρου του Δημοτικού Λιμενικού Ταμείου κ. Ηλία Πελέκη και του επικεφαλής της παράταξης «Σαντορίνη Ενωτική Πορεία» κ. Γεωργίου Χάλαρη.
Δεσμεύεται δε ότι μέχρι την ερχόμενη Δευτέρα θα ληφθούν αποφάσεις σχετικά με το γεγονός αυτό».
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.