Με την βοήθεια όλων, βλέπουμε καθημερινά τον Ελληνικό Ερυθρό Σταυρό να βρίσκεται στο πλάϊ αυτών των ανθρώπων, οι οποίοι μέσα σε λίγες ώρες, έχασαν ότι με τους κόπους μιας ζωής δημιούργησαν , ανταποκρινόμενος στις τεράστιες ανάγκες που έχουν προκύψει.
Ευχαριστίες εκφράζουμε και προς τους Πολιτιστικούς Συλλόγους «Εστία Πύργου Καλλίστης» και «Ακρωτηρίου» , οι οποίοι διέθεσαν στον Ελληνικό Ερυθρό Σταυρό εξ ολοκλήρου τα συγκεντρωθέντα είδη ο πρώτος και μεγάλο μέρος ο δεύτερος.
Τέλος, ευχαριστούμε θερμά τον πάντα πρόθυμο να μας εξυπηρετήσει συμπατριώτη μας κ. Αντώνιο Χάλαρη , η μεταφορική του οποίου μετέφερε όλα τα παραπάνω είδη προς την κεντρική μας αποθήκη στην Αθήνα, δωρεάν.
Και τούτη τη φορά η Σαντορίνη έδειξε έμπρακτα , όπως κάνει πάντα , τη συμπαράσταση και αλληλεγγύη της προς τον άγνωστο δοκιμαζόμενο συνάνθρωπό μας”.