ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ, ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΣΤΟ ΝΗΣΙ
Μόλις γίνει αυτό, τότε θα δούμε τη Σαντορίνη ΚΑΘΑΡΗ. Και ο Σπύρος το αντικείμενο το ξέρει.
Σήμερα, αξημέρωτα: Στένεμα Οίας
ΥΓ. Αναγκάστηκα, από κάνα-δυο κακόπιστους να βάλω μια φωτογραφία του Σπύρου Δρόσου, από την εποχή που με δικά του έξοδα, δική του δουλειά και δικό του κόπο, έστρωνε την πλατεία του Καρτεράδου. Ήταν η πρώτη του θητεία, ως αντιδημάρχου.
Λέω αναγκάστηκα, γιατί ξέρω πως για τον ίδιο, έξυνα πληγές. Δίπλα του, ήταν ο πρόωρα και αδόκητα χαμένος γιός του. Που ΕΠΙΣΗΣ, δούλευε αφιλοκερδώς και με σπάνια αφοσίωση. Κι ότι κι αν πείτε. Σπύρο, συγγνώμη γι αυτή την καταγεγραμένη ανάμνηση, αλλά ΠΙΣΤΕΥΩ, πολύ σε σένα.
Επιτέλους, να βρίσκουμε τους σωστούς ανθρώπους!. Που δεν δουλεύουν μόνο, εμπνέουν κιόλας.