Ανάρτηση του Πυροσβεστικού Κλιμακίου Θήρας
Στο συμβάν επιχείρησαν 4 πυροσβεστικά οχήματα με 12 πυροσβέστες, μια υδροφόρα του Δήμου κ δύο υδροφόρες ιδιώτη (Λειβαδαρος Εμμανουήλ). Θα ήθελα να παρακαλέσω τους συμπολίτες μας να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί κ οτιδήποτε αντιληφθούν ή οποιαδήποτε πληροφορία ακούσουν να επικοινωνήσουν με το 199.
Θα ήθελα να ευχαριστήσω τους απλούς πολίτες της περιοχής που πάλεψαν μαζί μας έως ότου τεθεί η υπό έλεγχο…κ έφεραν 1 μπουκάλι νερό στους συναδέλφους που επιχειρούσαν στο σημείο μέχρι πριν λίγο….!!!”