ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΤΗΣ “ΕΣΤΙΑΣ ΠΥΡΓΟΥ”
Ο πολιτιστικός σύλλογος Εστία Πύργου Καλλίστης σε συνεργασία με την Ενορία Πύργου, την Τοπική Κοινότητα, το Σύλλογο γονέων και κηδεμόνων Δημοτικού Σχολείου Πύργου – Μεγαλοχωρίου και την Ομάδα Γυναικών Πύργου καλούν όλους τους κατοίκους στο εθελοντικό καθαρισμό του χωριού μας αυτήν την Κυριακή 11/3/2018.
Σημείο συνάντησης των εθελοντών και έναρξης του καθαρισμού η πλατεία της Παναγίας στο Καστέλι του Πύργου στις 11:00.
Ομάδα εθελοντών από την Αγγλία έχει ήδη ξεκινήσει εργασίες καθαρισμού από αρχές Μαρτίου και θα λειτουργήσει υποστηρικτικά στον καθαρισμό καθώς και σε άλλες εργασίες συντήρησης του Καστελιού για όλο το μήνα Μάρτιο”.