ΕΠΙΚΕΦΑΛΗΣ Η ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ Κ. ΤΟΠΟΥΛΟΓΛΟΥ
Προσκαλούμε όλους τους ενδιαφερόμενους εθελοντές να προσέλθουν στην Περίσσα, στις 10:00 το πρωί του Σαββάτου (20/5), με σημείο συνάντησης τον μικρό προβλήτα σκαφών στο βόρειο άκρο της ακτής και παραπλεύρως του βουνού (Κολάδα). Κατά τη διάρκεια του καθαρισμού οι δύτες θα εντοπίζουν και θα ανασύρουν από το βυθό σκουπίδια και αντικείμενα ενώ οι υπόλοιποι εθελοντές θα βρίσκονται στην παραλία, διαχωρίζοντας απευθείας τα σκουπίδια από τα ανακυκλώσιμα υλικά τα οποία θα διατεθούν καταλλήλως.
Θα χαρούμε πολύ να σας συναντήσουμε εκεί και να συμμετάσχουμε όλοι μαζί στην περιβαλλοντική δράση.
Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε στο τηλέφωνο 2286023021”.