ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΗΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ
Έγιναν διεξοδικές παρουσιάσεις από τους ομιλητές της Ιατρικής και Νοσηλευτικής υπηρεσίας του Νοσοκομείου, ενώ από μεριάς του κοινού πραγματοποιήθηκαν συγκινητικές παρεμβάσεις, από γυναίκες με ανάλογες βιωματικές εμπειρίες. Το Γενικό Νοσοκομείο Θήρας, στο πλαίσιο της κοινωνικής δράσης του, προγραμματίζει μια σειρά αντίστοιχων εκδηλώσεων ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης της τοπικής κοινωνίας”.