Ο κ. Λειβαδάρος, αφού ξεναγήθηκε στις εγκαταστάσεις του ιδρύματος και ενημερώθηκε για την πρόοδο των εργασιών, καθώς και για προγραμματισμένες εργασίες επισκευής και πλήρους ανακαίνισης των χώρων, είχε κατ’ ιδίαν συνάντηση με τον Διευθυντή του Πτωχοκομείου κ. Εμμανουήλ Λειβαδάρο και εξέφρασε την προσωπική του θέληση και δέσμευση να σταθεί αρωγός και συμπαραστάτης στο έργο του ιδρύματος σε όλους τους τομείς που άπτονται της αρμοδιότητας του”.