ΔΩΡΙΣΕ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ “ΑΓΙΟΥ ΛΟΥΚΑ ΤΟΥ ΙΑΤΡΟΥ
Το προσωπικό του Νοσοκομείου, ασθενείς και συνοδοί παρακολούθησαν την τελετή και προσκύνησαν την εικόνα και το ιερό λείψανο του Αγίου. Συγκινητική ήταν η ομιλία του Σεβασμιότατου, στην οποία αναφέρθηκε στο σημαντικό έργο που επιτελείται από το Νοσοκομείο και ζήτησε μετ’ επιτάσεως την ενότητα και τη στήριξη των Θηραίων, κάνοντας μάλιστα ειδική έκκληση προς την τοπική κοινωνία για άμεση ανταπόκριση στο θέμα στέγασης των ιατρών του Γ.Ν. Θήρας”.