ΕΚΛΕΧΘΗΚΕ ΤΟ 7ΜΕΛΕΣ Δ.Σ
Το σωματείο μας με ομόφωνη απόφαση της Γενικής Συνέλευσης θα εκπροσωπείται στη ΓΣΕΕ μέσω της ΠΟΕΕΤ (Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Εργαζομένων στον Επισιτισμό – Τουρισμό).
Καλούμε τους χιλιάδες σκληρά εργαζόμενους των νησιών της Επαρχίας Θήρας κάτω από συνθήκες «γαλέρας», χωρίς ρεπό, ατελείωτες ώρες μέχρι εξάντλησης, με απλήρωτες υπερωρίες και την απειλή άμεσης απόλυσης χωρίς συνέπειες αν τολμήσουν να διεκδικήσουν τα αυτονόητα, να αγκαλιάσουν το σωματείο, να το κάνουν το «σπίτι» τους, ενωμένοι να διεκδικήσουμε την ικανοποίηση των σύγχρονων αναγκών μας.
Ο εργασιακός μεσαίωνας δεν αντιμετωπίζεται ούτε με την εναλλαγή αντιδραστικών κυβερνήσεων όπου η μια συνεχίζει την αντεργατική πολιτική από κει που την άφησε η προηγούμενη, ούτε και με ατομικές λύσεις.
Αντιμετωπίζεται με οργάνωση, με συντονισμένο, ανυποχώρητο ταξικό αγώνα.
Αυτή είναι η δύναμή μας, αυτός είναι ο εφιάλτης τους”.