ΑΠΟΛΥΤΑ ΑΝΑΓΚΑΙΑ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΒΛΥΝΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ
Έφτασαν στη Σαντορίνη και έπιασαν δουλειά στη χωματερή τα ερπυστριοφόρα οχήματα, με αποστολή την επίχωση των απορριμμάτων που δημιουργούσαν δυσώδεις σωρούς στην περιοχή. Προηγήθηκε αγωνιώδης προσπάθεια καθώς το πρόβλημα είχε ξεπεράσει τα όρια συναγερμού. Υπήρξε επίσης και εισαγγελική παρέμβαση για το ζήτημα.
Μετά την αποχώρηση ή απροθυμία τοπικών εργολάβων, η Δημοτική Αρχή, απευθύνθηκε σε γνώστες της διαχείρισης απορριμμάτων στην Αττική, εξασφαλίζοντας εργολαβία με ειδικά οχήματα και έμπειρους χειριστές.
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.