ΣΥΓΧΑΡΤΗΡΙΑ ΤΟΥ Χ. ΔΑΡΖΕΝΤΑ ΓΙΑ ΤΗ ΝΙΚΗ ΕΠΙ ΤΗΣ ΔΡΕΣΔΗΣ
Και ήταν η μεγαλύτερη μέχρι την επόμενη. Σ ένα κατάμεστο κλειστό από διψασμένους για την νίκη φιλάθλους,ο μικρός Δαυίδ κέρδισε τον τεράστιο Γολιάθ με παίκτριες ασταμάτητες γεμάτες πάθος και δύναμη.
Ο Α.Ο.Θήρας δεν μας έκανε υπερήφανους μόνο σαν Σαντορινιούς αλλά μας έκανε και εθνικά υπερήφανους. Σ ευχαριστούμε ομάδα της καρδιάς μας.Ευχαριστούμε και συγχαίρουμε όλους τους συντελεστές αυτής της τεράστιας επιτυχίας .
Ο Έπαρχος Θήρας
Χαράλαμπος Δαρζέντας”.