“Πρόσφατα δημοσιεύθηκε απόφαση στη Διαύγεια με την οποία το ΔΣ της ΑΕΜΥ ΑΕ κάνει δεκτό αίτημα εργαζομένου της Νοσηλευτικής Υπηρεσίας για μετάθεσή του σε έτερη δομή της ΑΕΜΥ ΑΕ την ώρα μάλιστα που το Νοσοκομείο παραμένει υποστελεχωμένο, σε τραγική κατάσταση εν μέσω της τουριστικής περιόδου η οποία αναμένεται να ξεπεράσει κάθε προηγούμενο.
Με έγγραφο του Σωματείου που κατατέθηκε σήμερα ζητάμε εξηγήσεις καθώς όπως φαίνεται η αποδοχή ανάλογων αιτημάτων από άλλους εργαζόμενους του Νοσοκομείου έχουν απορριφθεί ακόμη κι όταν υπάρχουν σοβαροί λόγοι υγείας.
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.