Ενώνουμε τις φωνές μας και συντονίζουμε τη διαμαρτυρία μας σε όλα τα νησιά του Αιγαίου για τα οξυμένα προβλήματα στις δομές Υγείας, τα ερειπωμένα νοσοκομεία, τα ξεχαρβαλωμένα Κέντρα Υγείας και Περιφερειακά Ιατρεία, την καθημερινή αναμέτρηση με την αδυναμία πρόσβασης ακόμα και σε απλές ιατρικές πράξεις, την υποστελέχωση του Γενικού Νοσοκομείου Θήρας.
Καλούμε όλη την εκπαιδευτική κοινότητα, συναδέλφους γονείς και μαθητές στη συγκέντρωση διαμαρτυρίας την Πέμπτη 2 Νοεμβρίου στις 5 το απόγευμα στην πλατεία των Φηρών.
Απαιτούμε δημόσια και δωρεάν υγεία για όλους με πλήρη στελέχωση όλων των δημόσιων δομών, με γενναία κρατική χρηματοδότηση.
Απαιτούμε ένταξη του Γενικού Νοσοκομείου Θήρας στο ΕΣΥ”.