ΟΙ ΓΟΥΡΟΥΝΕΣ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΟΥΝ ΣΤΑ ΤΡΟΧΑΙΑ
Όσους γιατρούς κι αν έχει το ΓΝΘ ποτέ δεν θα είναι αρκετοί αν δεν σταματήσει αυτός ο καθημερινός πόλεμος που γίνεται στους δρόμους της Σαντορίνης. Τα quad (γουρούνες) πρωταγωνιστούν στα τροχαία. Παρακαλώ τους επαγγελματίες να τηρούν όλα τα προαπαιτούμενα για την ενοικίασή τους. Απευθύνω και δημόσια προσωπική έκκληση στις αρχές του νησιού να παρέμβουν, να αστυνομεύσουν, να τιμωρήσουν.
Το προσωπικό του Νοσοκομείου αντιμετωπίζει μέρα νύχτα απανωτά βαριά περιστατικά και σώζει ανθρώπους. Οι λοιποί ασθενείς δείξτε υπομονή και στηρίξτε τους στο δύσκολο λειτούργημά τους, όπως πάντα κάνατε”.