ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΑΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΥ
Η Ειρήνη, γεννήθηκε στην Αθήνα αλλά μεγάλωσε στη Σαντορίνη. Γονείς της είναι οι Βασίλης Κορωνιός και Ειρήνη Φύτρου. Αποφοίτησε από την ιδιωτική σχολή “Le Monde” με ειδικότητα στη διοίκηση επιχειρήσεων, και εξασκεί το επάγγελμα της στην ξενοδοχειακή οικογενειακή επιχείρηση.
Παρά το νεαρό της ηλικίας της, έχει σφαιρική άποψη για το νησί και τα προβλήματά του. Το οδικό δίκτυο και η διαμόρφωση ειδικών χώρων, όπως οι χώροι πάρκινγκ, για την Ειρήνη είναι αυτά που επηρεάζουν την εικόνα του νησιού. Όραμα της, η Σαντορίνη να γίνει λειτουργική για τους κατοίκους όλο το χρόνο και με καλύτερες υποδομές!
Ειρήνη μου, δεν ζητάς τίποτα δύσκολο! Θέλεις και εσύ ποιοτική ζωή για σένα και τους συμπολίτες σου, και σου δίνω την υπόσχεση ότι θα την έχεις! Στις 8 Οκτωβρίου επιλέγουμε την αξιοπιστία, τον επαγγελματισμό και τη δυναμική ηγεσία για την ανάπτυξη των νησιών μας! Καλωσόρισες!
Ορφανός Μανόλης
Επικεφαλής Δημοτικής παράταξης «Τώρα! για τη Σαντορίνη και τη Θηρασιά» .