Περιτριγυρισμένη από παιδιά, εγγόνια ,δισσέγγονα και τρισέγγονα, έφυγε από τη ζωή η Ειρήνη Πατηνιώτη, σε ηλικία 95 ετών. Πραγματική αρχόντισα, που ωστόσο, έζησε τις κακουχίες μιας φτωχής Σαντορίνης των μακρινών δεκαετιών. Πρόλαβε όμως, να χαρεί την οικογένειά της να ακμάζει και να δεχτεί την ακάματη φροντίδα και αγάπη των απογόνων της που δημιούργησαν στο νησί.
Η απουσία της φτωχαίνει το νησί, καθώς υπήρξε πάντα δίπλα στους συνανθρώπους της, με ανιδιοτέλεια και αφοσίωση.
Η εξόδιος ακολουθία, πρόκειται να τελεστεί στις 22/12 και ώρα 15:45 στο Κοιμητήριο της Μεσαριάς.
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.