Δελτίου Τύπου για τη δράση στις 31/07/2019
Στην πρακτική της πρόληψης της θαλάσσιας ρύπανσης “Pollution Prevention 2019″ το “Dive In Action” διοργανώνει υποθαλάσσιο και παράκτιο καθαρισμό στη Σαντορίνη την Τετάρτη 31 Ιουλίου 2019 στις 10.30 το πρωί στην περιοχή της Καλδέρας στην τοποθεσία Αποθήκες – Remezzo.
Στον υποβρύχιο καθαρισμό θα λάβουν μέρος πιστοποιημένοι δύτες που έχουν αντίστοιχη εμπειρία.
Την δράση στηρίζουν οργανωτικά ο Δήμος Θήρας και η Δημοτική Επιχείρηση “ΓΕΩΘΗΡΑ” ΜΑΕ με συμμετοχή του Συλλόγου “Θηραϊκή Θάλασσα” Θαλάσσια Προστατευόμενη Περιοχή Θήρας.
Συνεργαζόμενα Καταδυτικά Κέντρα, Aegean Divers, Atlantis Oia, Santorini Diving Center.
Με πληροφοριακό υλικό και στοιχεία της γενικότερης θαλάσσιας περιβαλλοντικής επιβάρυνσης συμμετέχει η “iSea” και τοπικές περιβαλλοντικές πληροφορίες παρέχει το “Dive InAction” – Santorini Active Volcanic Environment.
Δωρητής: Κοινωφελές ‘Ίδρυμα Αθανασίου Κ. Λασκαρίδη
www.aclcf.org, https://www.facebook.com/ACLCF/.
#aclcf # single_use_plastic_free
Με εκτίμηση
Δημήτρης Καμπανός
Τηλ. 6946244317
“Dive In Action”
Santorini Active Volcanic Environment