ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ ΤΟΥ ΔΗΜΑΡΧΟΥ
Ο κος Ηλιόπουλος, σε μια οικονομικά δύσκολη για τις επιχειρήσεις του κλάδου εποχή, δώρισε προς το Γενικό Νοσοκομείο Θήρας τρεις ολοκληρωμένες μονάδες αιμοκάθαρσης.
Με αίσθημα κοινωνικής ευθύνης, ανταποκρίθηκε στην εθνική προσπάθεια θωράκισης του συστήματος υγείας και κυρίως στην ανάγκη βελτίωσης των υπηρεσιών υγείας στα νησιά μας.
Εύχομαι η ενέργεια αυτή του κ. Ηλιόπουλου να βρει μιμητές έτσι ώστε να προστατευτούν πιο αποτελεσματικά η υγεία και η ζωή των συνανθρώπων μας σε μια εποχή που η απειλή του κορωνοϊού μεγαλώνει”.