Το τέλος ενός δρόμου είναι η αρχή ενός νέου
Μαζί με το επιτελείο της θέλει επίσης να ευχαριστήσει δεκάδες συνοδοιπόρους, αγωνιστές, στελέχη, τοπικούς άρχοντες και όλους εκείνους τους ανθρώπους που έχουν δώσει εδώ και δεκαετίες τον προσωπικό τους αγώνα, και όμως χωρίς κανένα δισταγμό, βοήθησαν τα μέγιστα, εκείνη την πρωτοεμφανιζόμενη, δείχνοντας στην πράξη υποστήριξη και κάθε είδους συμπαράσταση.
Το όραμα για όλους μας είναι κοινό. Η επιτυχία (τηρουμένων των αναλογιών) σε προσωπικό επίπεδο, δίνει στην Αλεξάνδρα Δαρζέντα – Κουτρουλιά στέρεες βάσεις για τα επόμενα πολιτικά της βήματα που πάντοτε θα είναι άρρηκτα δεμένα με τον προοδευτικό χώρο και τις Κυκλάδες.
Το τέλος κάθε δρόμου σηματοδοτεί μια νέα αρχή.