ΔΕΝ ΕΠΙΒΑΡΥΝΕΤΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ Ο ΕΠΙΒΑΤΗΣ ΤΟΥ ΚΤΕΛ
Οι επιβάτες του ΚΤΕΛ με προορισμό από Φηρά προς Οία που επιθυμούν να αποβιβαστούν σε κάποια ενδιάμεση στάση μεταξύ του σημείου εκτροπής (ταβέρνα «Σαντορίνη μου») και της πλατείας της Οίας (τέρμα λεωφορείων) δεν επιβαρύνονται επιπλέον οικονομικά. Απλά παραμένουν στο λεωφορείο και αποβιβάζονται κατά την επιστροφή του λεωφορείου προς τα Φηρά.
Η αναφορά του κ. Χάλαρη για επιπλέον οικονομική επιβάρυνση μεταξύ των δύο σημείων ήταν ανακριβής και ανυπόστατη καθώς ουδέποτε υπήρξε. Όσοι επιθυμούν να αποβιβαστούν σε ενδιάμεση στάση – μεταξύ της πλατείας και της εκτροπής (π.χ. νεκροταφείο) – μπορούν να το κάνουν χωρίς επιπλέον εισιτήριο. Επιπλέον, καμία στάση δεν έχει καταργηθεί και όλες χρησιμοποιούνται κανονικά».