“Ενημερώθηκε, μεσημβρινές ώρες χθες, το Λιμεναρχείο Θήρας από ναυτικό πράκτορα, ότι 28χρονος αλλοδαπός μέλος πληρώματος κρουαζιερόπλοιου, το οποίο είχε καταπλεύσει στο αγκυροβόλιο όρμου Φηρών ν. Θήρας, έχρηζε άμεσης νοσοκομειακής περίθαλψης.
Ο 28χρονος μετεπιβιβάστηκε σε Ε/Γ-Λάντζα και μεταφέρθηκε με ασφάλεια στον λιμένα “ΑΘΗΝΙΟΣ” ν. Θήρας, ο οποίος διεκομίσθη με ασθενοφόρο όχημα στην Κεντρική Κλινική Θήρας.
Το εν λόγω Κ/Ζ πλοίο, απέπλευσε προς συνέχιση του προγραμματισμένου δρομολογίου του”.