ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΥΡΜΑΛΕΝΙΟΥ & ΣΑΝΤΟΡΙΝΙΟΥ ΓΙΑ ΚΔΑΠ ΚΑΙ ΚΔΑΠ-ΜΕΑ
Οι βουλευτές ΣΥΡΙΖΑ Νοτίου Αιγαίου Νίκος Συρμαλένιος (Κυκλάδες) και Νεκτάριος Σαντορινιός (Δωδεκάνησα) καταθέτουν αναφορά τη με αρ. πρωτ. 162/09-03-2020 επιστολή της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων Νοτίου Αιγαίου (ΠΕΔ) για τη στήριξη των ΚΔΑΠ και ΚΔΑΠ-ΜΕΑ στους Δήμους του Νοτίου Αιγαίου.
Η ΠΕΔ μαζί με την ΚΕΔΕ στηρίζει τα αιτήματα του Πανελλήνιου Συλλόγου Εργαζομένων ΚΔΑΠ για μόνιμες δομές στους Δήμους, μόνιμες θέσεις απασχόλησης και εξασφαλισμένη και σταθερή χρηματοδότηση.
Επισυνάπτεται το σχετικό έγγραφο.
Παρακαλούμε για την απάντηση και τις ενέργειές σας και να μας ενημερώσετε σχετικά.