ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΤΟΥ “YAHOO” & ΤΟΥ “ASIA 361”
Αλλά εκτός από τα αξιοθέατα, την εσωτερική και εξωτερική αρχιτεκτονική, το ενδιαφέρον της συντάκτριας, αιχμαλωτίζει το ηλιοβασίλεμα. “Όταν ξεκίνησε το ηλιοβασίλεμα, θα μπορούσαμε να δούμε ξεκάθαρα η γιγαντιαία ηλιακή μπάλα να κινείται, σπιθαμή προς σπιθαμή, προς τον προορισμό της. Όταν ο κρόκος του ήλιου τελικά βυθίστηκε και εξαφανίστηκε στον ορίζοντα, όλοι επευφημούσαν. Ήταν πραγματικά μια στιγμή να τη δεις. Κάθε λίγα λεπτά, οι αποχρώσεις του ουρανού άλλαξε από πορτοκαλί σε κίτρινο και μετά σε ροδακινί. Αυτό είναι κάτι που πρέπει να δείτε γιατί είναι ακόμα πιο όμορφο και στην πραγματικότητα […] και εκτός από τα υπέροχα ηλιοβασιλέματα, η Σαντορίνη είναι και ένας γαστρονομικός παράδεισος”.
Save