ΟΙ ΔΗΜΟΤΕΣ ΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ
Απαιτείται από τους πολίτες να γίνει έλεγχος των ιδιοκτησιών και όπου χαρακτηρίζεται χορτολιβαδικό να υποβληθεί αντίρρηση εντός προθεσμίας 3 μηνών από σήμερα. Η αίτηση αντίρρησης υποβάλλεται ηλεκτρονικά στην ακόλουθη διεύθυνση του Εθνικού Κτηματολογίου https://www.ktimanet.gr/CitizenWebApp/InfoDasika_Page.aspx και τα δικαιολογητικά στέλνονται στα γραφεία της Επιτροπής Εξέτασης Αντιρρήσεων (ΕΠ.Ε.Α) στη Σύρο (Διεύθυνση Δασών, Κλώνου & Κυπαρίσσου Στεφάνου 8, Τ. Κ. 84100, Σύρος).
Στον παρακάτω ιστότοπο του Εθνικού Κτηματολογίου και Χαρτογράφησης μπορείτε να δείτε τους εν λόγω δασικούς χάρτες: http://gis.ktimanet.gr/wms/forestsuspension/default.aspx “