Ένας νέος κύκλος μάθησης αρχίζει σήμερα για όλους με φιλοδοξίες, όνειρα και προσδοκίες, που με εφόδια τη δύναμη, την υγεία, την υπομονή, την επιμονή και τη μεθοδικότητα μπορεί να αποτελέσει τη βάση για την επίτευξη των στόχων που ο καθένας έχει θέσει.
Ο Δ.Α.Π.Π.Ο.Σ και αυτή τη χρονιά θα συνεχίσει να στηρίζει κάθε προσπάθεια της μαθητικής κοινότητας της Σαντορίνης και της Θηρασιάς, συμβάλλοντας με όποιο τρόπο μπορεί στη διασφάλιση καλύτερων συνθηκών και στην αναβάθμιση της ποιότητας των υπηρεσιών του για τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς μας.
Ευχόμαστε σε όλους καλή δημιουργική κι εκπαιδευτική σχολική χρονιά.