Τον… χορό των εκδηλώσεων θα ανοίξει την Παρασκευή 15/12 στις 18:00 το Δημοτικό Σχολείο Ακρωτηρίου, όπου θα πραγματοποιήσει τη χριστουγεννιάτικη σχολική γιορτή του. Στη συνέχεια στις 19:30, θα έχουμε τη χαρά να παρακολουθήσουμε μία παράσταση με κάλαντα, σαντορινιές καντάδες και χορούς από τις Κυκλάδες, τα Δωδεκάνησα και τη Μικρά Ασία που επιμελείται η Γιάννα Μαυρομμάτη και θα πραγματοποιηθεί με τη συνεργασία του Πολιτιστικού & Αθλητικού συλλόγου Ακρωτηρίου, του συλλόγου Βοθωνιατών Θήρας «Παναγιά η Σέργενα», της χορευτικής ομάδας «Πανηγυρόσπιτο» Οίας, του πολιτιστικού – εξωραϊστικού συλλόγου Θήρας «Αγ. Ευστάθιος» και του «Παγκράτιου» Πολιτιστικού – Περιβαλλοντικού συλλόγου Καμαρίου.
Το Σάββατο 16/12 από τις 12:00 φτιάχνουμε χριστουγεννιάτικα στολίδια με το σύλλογο «Ηλιαχτίδα» και στις 17:00 οι μαθητές του Νηπιαγωγείου Μεγαλοχωρίου θα μας παρουσιάσουν την παράσταση «Φρικαντέλα – Η μάγισσα που μισούσε τα κάλαντα» του Ευγένιου Τριβιζά. Στη συνέχεια, τα ξωτικά θα αναλάβουν δράση και στις 20:00 θα πραγματοποιηθεί η προβολή της ταινίας «Μεσόγειος: Πολιορκημένη Θάλασσα».
Σας περιμένουμε όλους για να περάσουμε υπέροχα και να διασκεδάσουμε.
Ώρες λειτουργίας
Δευτέρα – Παρασκευή (16:00 – 22:00)
Σάββατο – Κυριακή & Αργίες (11:00 – 22:00)
Η είσοδος στο «Χριστουγεννιάτικο Χωριό» είναι ελεύθερη”.