Την πρώτη του δημόσια ομιλία ως υποψήφιος Βουλευτής, έκανε ο κ. Μάρκος Καφούρος. Παρά το γεγονός πως δεν έχουν ανακοινωθεί επισήμως, οι υποψηφιότητες, τόσο ο ίδιος όσο και οι τρεις Βουλευτές Κυκλάδων της ΝΔ, αναφέρθηκαν σε αυτήν ως δεδομένη. Κατά την εκδήλωση κοπής της πίτας της Δημοτικής Τοπικής Οργάνωσης Θήρας ο κ. Καφούρος, μίλησε για τις εκλογές και εξέφρασε την πεποίθησή του πως η ΝΔ θα κερδίσει τις εκλογές. “Είναι τιμή και ευθύνη” είπε χαρακτηριστικά, αναφερόμενος στην επιλογή του.
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.