ΣΟΒΑΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ Σ. ΔΡΟΣΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΟΥ ΑΝΕΛΑΒΕ ΤΟ ΕΡΓΟ
Όλα αυτά, χάρις στη χρήση ειδικών ερπυστριοφόρων οχημάτων, την μεγάλη εμπειρία των χειριστών τους και κυρίως στην καθοδήγηση του αρμόδιου Αντιδημάρχου κ. Σπύρου Δρόσου. Ο οποίος οδηγείται για τέταρτη φορά ενώπιον της δικαιοσύνης προκειμένου να δώσει εξηγήσεις.
Ευτυχώς, δεν είναι άνθρωπος που το βάζει εύκολα κάτω. Αλλά ευτυχώς, απέδειξε και κάτι ακόμα. Πως “τα εργαλεία κάνουν το μάστορα”. Με όπλο την ακάματη εργατικότητα και την αφοσίωση του στο καθήκον, κατάφερε και ανέστρεψε μια κατάσταση που είχε φοβίσει τους πάντες. Και όπως δήλωσε και ίδιος μπροστά στην κάμερα, για δύο χρόνια τουλάχιστον θα μπορεί να γίνεται στοιχειώδης διαχείριση στον υφιστάμενο χώρο. Αλλά η οριστική λύση, πρέπει να τρέξει.