ΠΡΟΑΓΩΓΗ ΣΕ ΠΛΟΙΑΡΧΟ ΚΑΙ ΣΥΝΤΑΞΙΟΔΟΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ Μ. ΒΑΣΑΛΑΚΗ
Τέλος εποχής για τον Μάκη Βασαλάκη, που υπηρέτησε για πολλά χρόνια στο Λιμεναρχείο Θήρας, φτάνοντας στο αξίωμα του Λιμενάρχη. Σύμφωνα με Προεδρικό Διάταγμα, ο Υπουργός Ναυτιλίας, ενέκρινε την προαγωγή του σε Πλοίαρχο του Λιμενικού Σώματος και την εν συνεχεία αποστρατεία του με τον βαθμό αυτό.
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.