ΔΗΜΟΣ & ΕΠΑΡΧΟΣ ΜΕ ΤΗ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ ΤΟΥ ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΘΗΡΑΣ
Σήμερα λοιπόν με την βοήθεια του εθελοντικού Διασωστικού σώματος έπεσαν δύο μεγάλα βράχια που στην κυριολεξία ήταν στον αέρα και φυσικά πολύ επικίνδυνα, καθώς και χώματα και πέτρες. Μετά το πέρας της επιχείρησης έγινε καθαρισμός του οδοστρώματος από εργολάβο που συνεργάζεται με το Επαρχείο και ο δρόμος δόθηκε στην κυκλοφορία.
Στις πολύ καλά οργανωμένες διαδικασίες συνέβαλαν σημαντικά εκτός από το εξαιρετικό Διασωστικό, ο Δήμος Θήρας με τους αντιδημάρχους κ Μαντούση και Δρόσο,η αστυνομία, η πυροσβεστική και οι ακούραστοι Καφούρος και Ρούσσος από την πλευρά του Επαρχείου. Όλους αυτούς θέλω να τους ευχαριστήσω θερμά”.