ΠΑΡΑΘΕΤΕΙ ΧΡΟΝΙΚΟ ΤΩΝ ΕΝΕΡΓΕΙΩΝ
Προφανώς ο ίδιος συνειδητοποιεί ότι τίποτα σημαντικό που απαιτεί κόπο δεν μπορεί να δρομολογήσει, και για αυτό το λόγο αποφασίζει πως προσφορότερο για αυτόν είναι να καπηλευτεί το έργο και την προετοιμασία της προηγούμενης Δημοτικής Αρχής.
Η αλήθεια είναι πως από την 1η Σεπτεμβρίου 2019 που ανέλαβε, μέχρι πολύ πρόσφατα δεν ασχολήθηκε καθόλου με την Μαρίνα Μονολίθου και αυτό το γνωρίζουμε με βεβαιότητα. Για την ορθή ενημέρωση των δημοτών, παραθέτουμε εκ νέου το χρονικό της Μαρίνας Μονολίθου.
Καλούμε τον κ. Σιγάλα με στοιχεία, και επίσημα έγγραφα να μας αποδείξει την κοπιαστική και εφιδρωτική εργασία την οποία έκανε από την 01/09/2019 και μετά για τη μαρίνα Μονολίθου . Σε διαφορετική περίπτωση τα συνειδητά ψέμματα του τον εκθέτουν για ακόμη μια φορά”.