ΝΙΚΗΣΕ ΤΗΝ ΘΕΤΙΔΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΓΩΝΙΣΤΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ ΤΟΥ
Αλλά φαίνεται, πως το διακύβευμα στο συγκεκριμένο αγώνα, δεν ήταν μόνο ένα παιχνίδι. Ήταν κυρίως η τιμή να είναι ο ΑΟ Θήρας, όχι μόνο τυπικά, αλλά και ουσιαστικά οικοδεσπότης σε μια κορυφαία διοργάνωση. Και το πέτυχε. Οπότε, το Κλειστό Γυμναστήριο, θα έχει εκτός από πληρότητα -θα την είχε έτσι κι αλλιώς- αλλά και προσδοκία, παλμό και ατμόσφαιρα.
Από το volleynews.gr οι δηλώσεις των προπονητών:
Δήμητρα Λυκογιάννη (Θέτιδα): «Μετά από ήττα δεν μπορείς να είσαι ικανοποιημένος. Δείχναμε ότι μπορούσαμε να το κυνηγήσουμε ακόμα περισσότερο. Το παλέψαμε αρκετά αλλά ήταν κομβικό το δεύτερο σετ, το οποίο χάσαμε οριακά»
Γιώργος Ρούσης (ΑΟ Θήρας): «Ο αρχικός μας στόχος ήταν να προκριθούμε στο final-4. Είμαι χαρούμενος που είμαι προπονητής στην πρώτη πρόκριση του συλλόγου στα ημιτελικά του Κυπέλλου. Θέλουμε το final-4 που θα γίνει στη Σαντορίνη να είναι επιτυχημένο οργανωτικά και εμείς από την πλευρά μας, θα προσπαθήσουμε να κάνουμε την υπέρβαση».