ΑΠΟΚΑΘΙΣΤΑΝΤΑΙ ΟΙ ΖΗΜΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΥΑΘ
Δυστυχώς όμως φαίνεται ότι ορισμένοι δεν αντέχουν το ωραίο και το όμορφο και επιδίδονται σε πράξεις που δεν τιμούν εμάς τους νησιώτες και ιδίως τους Σαντορινιούς.
Όπως αποδεικνύεται και από τις φωτογραφίες, τις προηγούμενες ημέρες σημειώθηκαν βανδαλισμοί σε αντλιοστάσια της Δ.Ε.Υ.Α.Θ. στην περιοχή του Περιβόλου Θήρας.
Η εικόνα που παρουσιάζουν μας λυπεί ιδιαιτέρως, γιατί προσβάλλει την αισθητική του νησιού μας, τον πολιτισμό μας και τις παραδόσεις μας και για αυτό παρακαλούμε όσοι προβαίνουν σε τέτοιες πράξεις, που ευτυχώς είναι λίγοι, να σεβαστούν τους υπόλοιπους συμπολίτες μας που θέλουν να βλέπουν όμορφες εικόνες εναρμονισμένες πλήρως με το απαράμιλλο κάλλος της Σαντορίνης.
Ανάλογες ενέργειες, σαφώς και δεν μας πτοούν και για αυτό το λόγο άμεσα, η Διοίκηση της Δ.Ε.Υ.Α.Θ. θα φροντίσει να αποκαταστήσει τις ζημιές που προκλήθηκαν στα συγκεκριμένα αντλιοστάσια”.