Οι εργασίες που ολοκληρώθηκαν αφορούν σε προμήθεια επίπλωσης, εξοπλισμού και εκπαιδευτικών παιχνιδιών, ανακαινίζοντας αίθουσες και χώρους ενδιαίτησης, μαθητών και εκπαιδευτικών, ανακατασκευή των τουαλετών, που παρουσίαζαν πολλά προβλήματα τα τελευταία χρόνια και διαμόρφωση του περιβάλλοντα χώρου στο προαύλιο του νηπιαγωγείου, δίνοντας μια χαρούμενη εικόνα στα διαλείμματα των μικρών μαθητών.
Ο Αντιδήμαρχος Παιδείας κ. Γιώργος Στεφανάκης, βεβαιώνει για τις άμεσες παρεμβάσεις σε όλες τις σχολικές εγκαταστάσεις, με επισκευές, αντικαταστάσεις και προμήθειες, ώστε τα σχολεία μας να αναβαθμιστούν και να εκσυγχρονιστούν πλήρως”.