ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗΚΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ
Στην περιοχή έσπευσαν στελέχη Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ, όπου διαπίστωσαν πως πρόκειται για 46χρονο αλλοδαπό, ο οποίος κατά τη διάρκεια κατάδυσης αναψυχής και σύμφωνα με μάρτυρες, ένοιωσε αδιαθεσία με αποτέλεσμα να αναδυθεί στην επιφάνεια της θάλασσας, χάνοντας τις αισθήσεις του.
Ο ανωτέρω αλλοδαπός μεταφέρθηκε με σκάφος της εταιρείας παροχής καταδυτικών υπηρεσιών στην ξηρά και στη συνέχεια διεκομίσθη με ασθενοφόρο όχημα του ΕΚΑΒ στο Γενικό Νοσοκομείο Θήρας.
Προανάκριση διενεργείται από το Λιμεναρχείο Θήρας”.