ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΥΡΟΠΛΗΚΤΟΥΣ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
Γι αυτό το Δ.Σ. του Πολιτιστικού & Αθλητικού Συλλόγου Ακρωτηρίου Θήρας αποφάσισε για εφέτος να αναστείλει τις χορευτικές του εκδηλώσεις στις 14 &15 Αυγούστου εορτή της Παναγίας Κοίμησης προς Φαρο! Θα τιμήσουμε την Κοίμηση της Παναγίας μας με την παρουσία μας χωρίς χορευτικές εκδηλώσεις αλλά με πλούσιο φαγητό και κρασί από τους δωρητές της πανηγύρεως.
Πολιτισμός σημαίνει αλληλεγγύη προς τον συνάνθρωπο μας και σεβασμός στους αδικοχαμένους των πυρκαγιών της Αττικής στις 23 Ιουλίου 2018».