ΠΛΑΣΤΟ ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΟ ΕΓΓΡΑΦΟ, Η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Συνελήφθη χθες (31.08.2016) στο αεροδρόμιο της Θήρας, από αστυνομικούς του Αστυνομικού Τμήματος Θήρας, 25χρονος υπήκοος Συρίας, κατηγορούμενος για κατοχή και χρήση πλαστού ταξιδιωτικού εγγράφου.
Ειδικότερα, χθες το βράδυ ο κατηγορούμενος μετέβη στον Κρατικό Αερολιμένα Θήρας και κάνοντας χρήση πλαστού πορτογαλικού δελτίου ταυτότητας επιχείρησε να επιβιβαστεί σε πτήση με προορισμό την Ιταλία.
Το πλαστό δελτίο ταυτότητας και η κάρτα επιβίβασης που κατείχε κατασχέθηκαν.
Ο συλληφθείς θα οδηγηθεί στην κ. Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Νάξου”.