ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΤΟΥ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗ ΔΥΤΩΝ Β. ΤΣΑΤΣΑΝΙΔΗ
Σήμερα με πραγματικό ενδιαφέρον και προσωπική συμβολή φίλου διασώστη και εργαζομένου στο ΕΚΑΒ αλλά και με το πραγματικό ενδιαφέρον της κ Λίτσα Πετίνη από τον σύλλογο στήριξης νοσοκομείου θήρας τοποθετήσαμε μονάδα απινιδωτή στο ακρωτήρι στην ταβέρνα Tolis Vana Remezzo για χρήση από όλα τα καταδυτικά κέντρα που χρησιμοποιούν τον χώρο για κατάδυση!!! .
Περιττό να αναφέρω πως εμείς οι ίδιοι θα έπρεπε τόσα χρόνια να έχουμε για χρήση όχι έναν αλλά περισσότερους απινιδωτές….επίσης ας είμαστε και οι φύλακες άγγελοι που θα φυλάμε τον απινιδωτή και να τον κρατήσουμε σε καλή κατάσταση και λειτουργικό για πολλά χρόνια και ας είναι αχρείαστος…… Ευχή να είναι ο πρώτος και τελευταίος θάνατος που έγινε στο νησί μας και να κάνουμε και άλλες τοποθεσίες κατάδυσης ασφαλές με απινιδωτές !!!”.