Με 73 νέους Ακαδημαϊκούς Πολίτες, βρίσκει η νέα εκπαιδευτική περίοδος τη Σαντορίνη. Η ανακοίνωση των βάσεων έδωσε τέλος στην αγωνία των μαθητών και 55 τελειόφοιτοι του Γενικού Λυκείου μαζί με 18 απόφοιτους του Επαγγελματικού Λυκείου, πρόκειται να συνεχίσουν τις σπουδές τους στην Τριτοβάθμια εκπαίδευση.
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.