ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΣΤΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΗ ΕΣΤΙΑ
Η παράσταση θα περιλαμβάνει κωμικά θεατρικά σκετς από την πρωτότυπη θεατρική ομάδα του Ε’ ΚΑΠΗ παλιάς πόλης Χανίων, που αποτελείται από «κορίτσια» τρίτης ηλικίας, τα οποία παίζουν θέατρο, τραγουδούν με ζωντάνια και χορεύουν με μπρίο!
Τα χαρισματικά «κορίτσια» έχουν ανεβάσει επίσης αρκετές παραστάσεις, συμμετέχουν στα διάφορα δρώμενα της πόλης τους, ενώ προσφέρουν φιλανθρωπικό έργο όπου τους ζητηθεί.
Είσοδος ελεύθερη”.