ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΕΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ 2023-24
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η παροχή υπηρεσιών για την ναυαγοσωστική κάλυψη των πολυσύχναστων παραλιών Δήμου Θήρας, κατά τους μήνες Ιούνιο – Ιούλιο – Αύγουστο – Σεπτέμβριο, ετών 2023 και 2024. Οι παραλίες για τις οποίες ο Δήμος Θήρας είναι υποχρεωμένος να παρέχει ναυαγοσωστική κάλυψη είναι οι εξής: 1.Παραλία Εμπορείου (Περίσσας – Περιβόλου) Δ.Κ. Εμπορείου Δήμου Θήρας (8 ναυαγοσωστικά παρατηρητήρια), 2. Παραλία Καμαρίου Δ.Κ. Επισκοπής Γωνιάς Δήμου Θήρας (4 ναυαγοσωστικά παρατηρητήρια), 3. Παραλία Βλυχάδας Δ.Κ. Μεγαλοχωρίου Δήμου Θήρας (1 ναυαγοσωστικό παρατηρητήριο), ήτοι συνολικά δεκατρία (13) ναυαγοσωστικά παρατηρητήρια στις ως άνω τρεις (3) πολυσύχναστες παραλίες”.
Λεπτομέρειες: thira.gov.gr