ΑΞΙΟΠΡΕΠΗΣ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟ ΘΗΡΑΣ

ΟΙ ΦΙΛΑΘΛΟΙ ΤΙΜΗΣΑΝ ΤΟ 15ΧΡΟΝΟ ΛΑΜΠΡΟ

Φωτό: Κωνσταντίνος Παπαδημητρόπουλος

Με μια αξιοπρεπή εμφάνιση, συνοδεύτηκε το μεγαλύτερο παιχνίδι του ΑΟ Θήρας με το σπουδαιότερο αντίπαλο που είχε ποτέ. Τα κορίτσια της Ελένης Μεμετζή ηττήθηκαν με 3-1 σετ (21-25, 25-20, 23-25, 17-25) από την ομάδα του Ολυμπιακού, αλλά η διακύμανση χμάχη που έδωσαν. Στις δηλώσεις της, η προπονήτρια της ομάδας της Σαντορίνης,τόνισε: » Παρά την ήττα είμαι ικανοποιημένη από την εμφάνιση της ομάδας, ενώ σίγουρα υπάρχει μια πικρία για τν απώλεια του τρίτου σετ που χάθηκε στις λεπτομέρειες.

Είμαι ικανοποιημένη από τον πρώτο γύρο που έχουμε κάνει και την παρουσία μας στην κατηγορία και τώρα αφού ξεκουραστούμε λίγο θα κάνουμε μια μίνι προετοιμασία εν όψει του β’ γύρου» (http://www.onsports.gr).
Ξεχωριστή παρουσία στον αγώνα ήταν αυτή μιας ομάδας φιλάθλων του ΑΟ Θήρας που τίμησαν τη μνήμη του 15χρονου φίλου τους Λάμπρου, αναρτώντας πανό καθώς και φωτογραφίες του αδικοχαμένου νεαρού λάτρη των σπορ.